Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Konkursu. Zapisy już trwają!

Do przyszłości

prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski

Patron merytoryczny konkursu

prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski

Profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomysłodawca, kierownik i wykonawca ponad sześćdziesięciu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych, w tym prestiżowych projektów międzynarodowych tj. ECIP, EU Kids Online, ySkills (Horyzont 2020), Lights4Violence (Horyzont 2020), zdalnenauczanie.org. Reprezentant Polski w czterech akcjach COST Europejskiej Fundacji Nauki związanych z funkcjonowaniem online młodych ludzi (w tym dwóch dotyczących przemocy rówieśnicze onlinej).

Autor licznych publikacji, w tym pierwszej na polskim rynku monografii naukowej dotyczącej cyberprzemocy. Autor licznych programów edukacji nauczycieli i uczniów. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Rady Centrum Edukacji Obywatelskiej. Specjalista Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Wielokrotnie nagradzany za działalność naukową, m. in. nagrodą im. prof. Tomasza Hofmokla w kategorii „Społeczeństwo Informacyjne" (NASK), nagrodą na Nagroda na stulecie UAM Doskonałość w nauce -użyteczność w praktyce). Czterokrotnie na liście 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowej w Polsce decyzją  Kapituły Polskiego Szerokiego Porozumienia na Rzecz Rozpowszechnienia Umiejętności Cyfrowych. Pomysłodawca i redaktor pierwszego w Polsce podręcznika do kryzysowej edukacji zdalnej, pt. Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele (zdalnie.edu-akcja.pl)

Partnerzy konkursu

https://doprzyszlosci.com/wp-content/uploads/2022/10/logo_promethean.jpg

Promethean został założony w Wielkiej Brytanii w 1996 r.
Od tego czasu tworzy i dostarcza profesjonalne narzędzia interaktywne dla Edukacji.
Jest twórcą pierwszych tablic i monitorów interaktywnych, systemów pytań i odpowiedzi dla szkół i uczelni oraz bardzo lubianego i docenianego przez nauczycieli oprogramowania ActivInspire i ClassFlow.

Wg raportów firmy Futuresource Consulting od ponad 5 lat jest firmą numer 1, dostarczającą najwięcej rozwiązań interaktywnych do edukacyjnego sektora K-12 na świecie i w regionie EMEA.
Promethean jest obecny w ponad 10.000 klas lekcyjnych w polskich szkołach.

Promethean jako firma z ponad 26-letnim doświadczeniem na rynku edukacyjnym oferuje wielokrotnie nagradzane w wielu krajach monitory interaktywne oraz oprogramowanie edukacyjne do prowadzenia lekcji.
Jako jedyna firma na rynku edukacyjnym wychodzi naprzeciw nauczycielom, budując program wsparcia merytorycznego oraz gromadzi zafascynowanych technologią nauczycieli i edukatorów, tworząc niepowtarzalny program „Ambasadorzy Promethean w Polsce”, a także wspólnie z nimi społeczność innowacyjnych nauczycieli „Dotykalscy – monitor w klasie”. Program ten ma na celu merytoryczne wsparcie szkoły i nauczycieli w optymalnym wykorzystaniu monitorów interaktywnych wraz z oprogramowaniem w codziennym nauczaniu stacjonarnym, zdalnym oraz hybrydowym. Aby dowiedzieć się więcej i zaprosić nauczycieli
na co dzień obcujących z technologią Promethean odwiedź stronę internetową:
https://www.dotykalscy.edu.pl/ oraz: https://www.facebook.com/dotykalscy/

Sprzęt bez najlepszego oprogramowania nie spełniałby wystarczająco wielu funkcji, by podbijać serca nauczycieli na całym świecie, dlatego warto zapoznać się z oprogramowaniem tutaj:
https://www.prometheanworld.com/pl/ oraz tutaj: https://classflow.com/pl/
Oba programy są dożywotnio bezpłatne wraz z wszystkimi publikowanymi uaktualnieniami
(ActivInspire jest dostarczany bezpłatnie z tablicami i monitorami Promethean).
Oprogramowania te są bardzo bogate w różnorodne gotowe zasoby edukacyjne.

Jeżeli już posiadasz w swojej placówce monitory interaktywne marki Promethean i chciałbyś przeszkolić swoją kadrę pod okiem certyfikowanych trenerów Promethean, odwiedź stronę: https://www.dotykalscy.edu.pl/index.php/szkolenia i umów się na szkolenia rozszerzone 2- i 4-godzinne w formie warsztatów w Twojej szkole.
Wprowadź razem z nami swoją szkołę na wyższy poziom nauczania.
Daj nauczycielom efektywnie korzystać z potencjału Internetu i narzędzi w Twojej szkole!

Więcej na https://www.prometheanworld.com/pl/

https://doprzyszlosci.com/wp-content/uploads/2022/10/logo_pti.jpg

Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) to najstarsza polska organizacja, która zrzesza profesjonalistów z branży informatycznej. Działamy na rzecz naszego środowiska, a także otoczenia społecznego i gospodarczego. W ramach działalności statutowej Polskie Towarzystwo Informatyczne wypowiada się w  imieniu skupionego wokół niego środowiska w najistotniejszych kwestiach związanych z informatyzacją, jest konsultowane w procesach legislacyjnych, prowadzi działalność certyfikacyjną oraz rzeczoznawczą. Organizujemy także szereg konferencji, spotkań i warsztatów tematycznych, mających na celu podnoszenie kompetencji oraz integrację specjalistów IT.  Działamy również na rzecz zwiększenia ogólnych umiejętności cyfrowych w społeczeństwie. Skutecznie promujemy Polskę poprzez pokazywanie światowych sukcesów naszych informatyków oraz wyjątkowych produktów technologii cyfrowej tworzonych w naszym kraju.

Więcej na https://portal.pti.org.pl/

https://doprzyszlosci.com/wp-content/uploads/2022/10/logo_wacom.jpg

Założona w 1983 roku firma Wacom jest firmą o zasięgu globalnym z siedzibą w Japonii oraz filiami i oddziałami na całym świecie, które obsługują sprzedaż i dystrybucję w ponad 150 krajach. Wizja firmy Wacom, aby zbliżyć do siebie ludzi i technologię poprzez naturalne technologie interfejsowe uczyniły z niej wiodącego na świecie producenta interaktywnych tabletów i ekranów piórkowych jak również piór cyfrowych i rozwiązań do rejestrowania i przetwarzania podpisów cyfrowych.

Intuicyjne urządzenia wprowadzające wykorzystujące zaawansowaną technologię firmy Wacom zostały użyte do stworzenia jednych z najbardziej ekscytujących dzieł sztuki cyfrowej, filmów, efektów specjalnych, mody i wzornictwa na świecie. Umożliwiają one użytkownikom korzystanie w pracy i w domu z wiodących technologii interfejsowych do wyrażania swojej osobowości.

Początek pandemii spowodował, że uwaga firmy Wacom została skierowana na sektor edukacyjny. Tablety Wacom świetnie sprawdzają się w nauce zdalnej i hybrydowej. Do każdego urządzenia z serii One by Wacom, Intuos i Wacom One dodawane jest oprogramowanie wspomagające proces dydaktyczny. Dostępnych jest szereg tutoriali prezentujących możliwości efektywnego wykorzystania tabletów, np.:

https://tabletygraficzne.pl/film/tablet-piorkowy-narzedzie-nauczyciela-online/

Więcej informacji: www.tabletygraficzne.pl

Patroni konkursu

https://doprzyszlosci.com/wp-content/uploads/2022/10/logo_umcs.jpg

Więcej na www.umcs.pl

https://doprzyszlosci.com/wp-content/uploads/2022/10/logo_ppnt.jpg

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza od ponad 27 lat wspiera współpracę nauki z gospodarką oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. PPNT to instytucja nastawiona na rozwój nowych technologii, specjalistycznych usług badawczych czy inicjatyw wspierających innowacyjność regionu. Ponadto PPNT organizuje liczne wydarzenia naukowe, a także popularyzuje naukę wśród młodzieży oraz kształtuje postawy pro przedsiębiorcze i proinnowacyjnego studentów, doktorantów i pracowników nauki. PPNT w swojej strategii deklaruje, że najbliższe lata przeznaczy na wzmacnianie swojej roli jako węzła wiedzy oraz technologii, tak aby korzystały z niego instytucje otoczenia biznesu, środowisko akademickie, startupy, a także dojrzałe firmy, szukające wsparcia z zakresu szeroko rozumianej innowacyjności.

https://doprzyszlosci.com/wp-content/uploads/2022/10/logo_centrumdruku.jpg

Centrum Druku 3D jest największym portalem poświęconym technologiom przyrostowym w Polsce i jedynym z trzech najdłużej działających serwisów tego typu założonych w Europie. Od chwili swojego debiutu w styczniu 2013 roku, dostarcza najświeższych informacji na temat technologii addytywnych z kraju i ze świata, prezentuje testy i recenzje drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych oraz publikuje opinie i analizy na temat funkcjonowania rynku druku 3D.

CD3D Sp. z o. o. to jedna z najbardziej znanych firm działających na rynku druku 3D w Polsce. Funkcjonuje od stycznia 2013 r., tj. od chwili premiery portalu Centrum Druku 3D – największego i najdłużej działającego medium poświęconym technologiom przyrostowym w kraju. Na przestrzeni lat CD3D umożliwiło zaistnienie na rynku znakomitej większości firm działających w branży druku 3D w Polsce, jak również pomogło zaimplementować technologie przyrostowe niezliczonym firmom produkcyjnym i usługowym.

Centrum Druku 3D miało kluczowy wpływ na rozwój rynku druku 3D w Polsce i popularyzację technologii przyrostowych wśród użytkowników instytucjonalnych jak i indywidualnych. Na łamach portalu pojawiały się pierwsze prezentacje i opisy rodzimych drukarek 3D oraz sylwetki firm je tworzących. Z licznych artykułów czytelnicy mogli dowiedzieć się nie tylko czym jest druk 3D, lub jak działają drukarki 3D, lecz również w jaki sposób tworzyć i rozwijać biznes oparty o technologie addytywne.

Więcej na https://centrumdruku3d.pl/

https://doprzyszlosci.com/wp-content/uploads/2022/10/logo_edtech.jpg

Fundacja EdTech Polska powstała w porozumieniu ekspertów edukacyjnych i polskich innowacyjnych firm z sektora technologii edukacyjnych. Fundacja skupia się na promowaniu rozwoju technologicznego edukacji w celu dostosowania metod nauczania do zmieniającego się świata. Wydarzenia organizowane przez Fundację mają na celu łączenie różnych światów: edukacji, instytucji publicznych, innowacyjnego biznesu i nauki. Jej misją jest podnoszenie kwalifikacji kadry nauczycielskiej oraz zasianie w uczniach pasji do nauki i techniki.

Fundacja wzięła aktywny udział w pomocy szkołom w programach tworzonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – m.in. Laboratoria Przyszłości i Aktywna Tablica. W tym celu, we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech, zorganizowaliśmy kilka webinariów dla nauczycieli, które pomogły im wybrać sprzęt do szkoły i pokazały, jak go wykorzystać na zajęciach. Fundacja uczestniczyła również w konsultacjach z Ministerstwem Edukacji i Nauki podczas tworzenia programu.

W roku 2021 Fundacja rozpoczęła cykl corocznych, wrześniowych konferencji na temat innowacji w edukacji – „Witaj Szkoło”, skierowanych do edukatorów, przedstawicieli władz centralnych i lokalnych, nauczycieli oraz firm EdTech. Członkowie Fundacji stworzyli również poradnik „Zwinne Zmiany w Edukacji”, który zawiera rekomendacje działań, jakie można podjąć, aby dostosować system edukacji do wyzwań współczesnego świata.

Fundacja reprezentuje branżę edtech za granicą i pomaga w międzynarodowej ekspansji polskich start-upów edukacyjnych. Fundacja jest partnerem takich organizacji jak International Society for Technology in Education, European Schoolnet i European Edtech Alliance, India Didactic Association.

Więcej na https://edtechpoland.pl/

https://doprzyszlosci.com/wp-content/uploads/2022/10/logo_empatyczna.jpg

W październiku 2022 r. rozpoczęliśmy kolejną – trzecią edycję Ogólnopolskiego Projektu EMP@TYCZNA KLASA. Jest on skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania. Projekt może być realizowany w ramach godzin wychowawczych lub zajęć dodatkowych. Jeśli jesteś nauczycielką/nauczycielem i chciałabyś/chciałbyś dołączyć do naszej Empatycznej Społeczności – ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU!
(Zapisy do końca października 2022 r.)

EMP@TYCZNA KLASA jest odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w roku szkolnym 2022/2023 tj.

– wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji,

– rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych,

– wsparcie edukacji informatycznej i medialnej.

Szczegóły o projekcie dostępne są na stronie: https://www.empatycznaklasa.edu.pl/o-projekcie

Patron medialny

https://doprzyszlosci.com/wp-content/uploads/2022/10/logo_glos.jpg

„Głos Nauczycielski” jest największym i najstarszym ogólnopolskim tygodnikiem społeczno-oświatowym w Polsce. Towarzyszy pracownikom oświaty już 105 lat (powstał w czerwcu 1917 r.). Pismo trafia do pokojów nauczycielskich, bibliotek szkolnych, ognisk związkowych, na biurka dyrektorów szkół i menedżerów oświaty. Czytelnikom dostarcza m.in. aktualności oświatowych, porad prawnych, informacji o nowościach w prawie oświatowym. Informuje, podpowiada, doradza, wspiera, inspiruje. Wydanie elektroniczne dostępne pod adresem: e.glos.pl. Więcej aktualności edukacyjnych od „Głosu Nauczycielskiego” na glos.pl.

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz i weź udział w konkursie.

Partnerzy konkursu

Corinth Fundacja edTech Poland

Patronat honorowy

Minister Edukacji i Nauki ORE | Centrum Rozwoju Edukacji GovTech WAT | Wojskowa Akademia Techniczna Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania

Patronat naukowy

PPNT UMCS Uniwersytet Technologiczno-humanistyczny Politechnika Poznańska Collegium Humanum

Patronat konkursu

Polskie Towarzystwo Informatyczne Fundacja STEAM Centralny Dom Technologii PFR Fundacja

Patronat medialny

Głos Nauczycielski Przegląd Techniczny - Gazeta Inżynierska Centrum Druku 3D Radio Poznań MC Radio

Patron merytoryczny

Organizator konkursu:

EI System

Ei System Sp. z o. o.
ul. Św. Michała 43, 61-119 Poznań
NIP: 779-24-28-408

Biuro Obsługi Klienta
Telefon: (61) 817 50 50
E-mail: kontakt@doprzyszlosci.com

Banach 3D Nr1 w 3D