Prosimy o wypełnienie formularza i wybranie opiekuna merytorycznego!

Do przyszłości

mgr Łukasz Gierek

Opiekun merytoryczny

mgr Łukasz Gierek

Witaj, jestem Łukasz Gierek, pozwól że zostanę mentorem Twojego zespołu. Drukiem 3D pasjonuje się od kilku lat, z rysunkiem technicznym i projektowaniem 3D moja przygoda trwa lat kilkanaście. Projekty, które do tej pory wykonywałem są z pogranicza architektury, inżynierii, modelowania trójwymiarowego.

Razem z moimi uczniami przygotowaliśmy rekonstrukcję nieistniejącego zamku w moim mieście, średniowiecznej fosy, czy skanowaliśmy obiekty muzealne, które zostały wydrukowane i pomalowane. Wykonywaliśmy też projekty związane z wykorzystaniem mikrokontrolerów Arduino – stworzyliśmy mechaniczne serce, wraz z pulsometrem, które zmierzy Twój puls, a następnie będzie biło w jego rytmie.

W moim mentorskim menu znajdziesz:

  • Tinkercad (ponad 100 wykonanych projektów),
  • Solid Edge oraz Fusion 360 projektowanie precyzyjne,
  • Blender – projektowanie kreatywne,
  • Fotogrametria – skanowanie obiektów w 3D,
  • Osadzanie obiektów w przestrzeni AR/VR,
  • Druk wielokolorowy (ze zmianą kolorów na poszczególnych warstwach),
  • Tworzenie druku na podstawie dowolnej grafiki ilustracyjnej

Zobacz wideo Zobacz prezentację opiekuna


Zrealizowane projekty:

mgr Łukasz Gierek mgr Łukasz Gierek mgr Łukasz Gierek mgr Łukasz Gierek mgr Łukasz Gierek
mgr Jacek Kawałek

Opiekun merytoryczny

mgr Jacek Kawałek

Jestem nauczycielem w Zespole Szkół Nr. 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Od 2016 roku realizuję z uczniami projekt KOŁOBRZEG 3D polegający na wykorzystaniu nowoczesnej technologii 3D do odtworzenia historii miasta.

Moich uczniów uczę modelowania, animacji i druku 3D. Na podstawie archiwalnych zdjęć tworzymy modele 3D, które później drukujemy na drukarkach. Dodajemy do tego odpowiednią oprawę plastyczną i elektronikę. Na ich podstawie tworzymy animację i przenosimy je do wirtualnej rzeczywistości.

Zrobiliśmy już kilka dużych projektów. Powstałe makiety można oglądać w Naszej Szkole, Kołobrzeskich Muzeach, Ratuszu, Bazylice czy w Politechnice Koszalińskiej. Zdjęcia i wykonane przez nas animacje można zobaczyć na stronie http://kolobrzeg3d.2lo.pl/

W naszych działaniach zwracamy szczególną uwagę na odpowiednią prezentacje projektów, dlatego w pokazach stosujemy nagrania filmowe łącząc je z animacjami i nagraniami z drona.

Zrealizowane projekty:

mgr Jacek Kawałek mgr Jacek Kawałek mgr Jacek Kawałek mgr Jacek Kawałek mgr Jacek Kawałek
mgr Artur Tutka

Opiekun merytoryczny

mgr Artur Tutka

Jestem nauczycielem w szkole średniej w Jarosławiu. Szkoła ta to Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. To szkoła z tradycjami technicznymi. Razem z uczniami wykorzystujemy najnowsze technologie, głównie druk 3D do realizacji projektów społecznych zlecanych przez lokalnych mieszkańców i przedsiębiorców. Sami również zauważamy problemy i próbujemy je rozwiązywać. Pomagamy bezpłatnie dzieciom i dorosłym z niedowładem kończyn lub ich brakiem.

Dajemy nowe życie tym, którzy nie mogą normalnie funkcjonować. Umożliwia to nam technologia i druk 3D – to nasza pasja. Brak kończyn lub ich niedowład u osób niepełnosprawnych to dla naszych uczniów wyzwanie edukacyjne. Oprócz tego realizujemy inne projekty, które dbają o środowiska naturalne – o wodę, powietrze i zwierzęta. Wykonaliśmy również kilka projektów dotyczących dziedzictwa historycznego.

Zrealizowane projekty:

mgr Artur Tutka mgr Artur Tutka mgr Artur Tutka mgr Artur Tutka mgr Artur Tutka

Partnerzy konkursu

Corinth Fundacja edTech Poland

Patronat honorowy

Minister Edukacji i Nauki Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ORE | Centrum Rozwoju Edukacji GovTech WAT | Wojskowa Akademia Techniczna Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania

Patronat naukowy

PPNT UMCS Uniwersytet Technologiczno-humanistyczny Politechnika Poznańska Collegium Humanum

Patronat konkursu

Polskie Towarzystwo Informatyczne Fundacja STEAM Centralny Dom Technologii PFR Fundacja

Patronat medialny

Głos Nauczycielski Przegląd Techniczny - Gazeta Inżynierska Centrum Druku 3D Radio Poznań MC Radio TVP3 Poznań TIK w edukacji

Patron merytoryczny

Organizator konkursu:

EI System

Ei System Sp. z o. o.
ul. Św. Michała 43, 61-119 Poznań
NIP: 779-24-28-408

Biuro Obsługi Klienta
Telefon: (61) 817 50 50
E-mail: kontakt@doprzyszlosci.com

Banach 3D Nr1 w 3D